Управління витяжкою туалету із штучним інтелектом.
Артикул: UVT

⇐ ГОЛОВНЕ МЕНЮ ⇒

Управління витяжкою туалету із штучним інтелектом.

Спеціальних модулів для управління витяжним вентилятором для ванної кімнати та туалету я робив різні, і думав, що питання закрите, і більше до нього не повернуся. Але надійшло прохання: Зробити спеціальний модуль, абсолютно автоматичний, без різних "крутилок", з гнучким алгоритмом роботи, і щоб алгоритм змінювався залежно від конкретної ситуації, плюс різні блокування для економії електрики. Спершу подумав, що задумане не поміститься в маленькому мікроконтролері (маю на увазі прошивку), але все чудово помістилася. Як завжди: робота над прошивкою, створення модуля, довгі тести роботи модуля, і ось як завжди після вдалих випробувань представляю і Вам черговий модуль.
Підключення. Підключаємо модуль згідно зображення, і після підключення назовні виводимо лише світлочутливий сенсор. Модуль повинен бути постійно підключений до 220V, адже не лякайтеся споживання настільки малі, що лічильник електроенергії навіть не зможе визначити його.
Прошивки. Є три версії прошивок:
V1_2_5_20
V2_5_10_40
V3_2_10_45
Для туалету – V1,  для ванної кімнати – V2 та V3. Відрізняються лише тривалістю таймерів. Розшифровка абревіатури назви прошивки є на зображенні*.
Алгоритм роботи. Як я й казав, управління абсолютно автоматичне, і алгоритм змінюватиметься залежно від того, якщо освітлений сенсор чи ні, і на який проміжок часу був освітлений. Як Ви розумієте, даний модуль може бути встановлений у ванних кімнатах, туалетах, без вікон (можливо і з вікнами, але за умови, що вікна будуть затемнені жалюзями або шторами і т.д.), адже модуль черпає інформацію від сенсора. Отже: Після того, як Ви ввімкнули світло і зайшли в кімнату, сенсор визначить це, і мікроконтролер починає відраховувати секунди. Якщо Ви вийшли і вимкнули світло, але час перебування в кімнаті не перевищив (V1 - 2 хвилини, V2 - 5 хвилин, V3 - 2 хвилини. Далі буде називатися Timer-1), тоді вентилятор не вмикається, а Timer-1 скидається в нуль . Але якщо Ви ще залишаєтеся в кімнаті і Timer-1 переповнився - то ввімкнеться вентилятор витяжки, а таймер продовжить відстежувати Ваше перебування і записувати в пам'ять кожну секунду, адже зворотний відлік почнеться тільки після виходу з кімнати, і відключення освітлення. Мікроконтролер продовжує записувати додаткові секунди на згадку поки час перебування у кімнаті не перевищив (V1 - 5 хвилин, V2- 10 хвилин, V3- 10 хвилин. Далі буде називатися Timer-2). Як тільки настане цей момент - мікроконтролер запише собі це значення, але вентилятор продовжить свою роботу, і чекатиме виходу з кімнати. Мікроконтролер продовжить стежити, і якщо Ви вийшли і вимкнули освітлення, почнеться зворотний відлік часу який раніше був записаний в пам'яті мікроконтролером (тобто якщо ви знаходилися в кімнаті допустимо 2хв і 45сек - то після виходу з кімнати, витяжка стільки ж працюватиме) , інший приклад: Якщо знаходилися в кімнаті допустимо 15 хвилин, то після виходу з кімнати витяжка буде ще включена 5 хвилин для версії V1, і 10 хвилин для версії V2, цього цілком вистачає. Третій таймер, це таймер обмежувальний, і становить для (V1 - 20 хвилин, V2 - 40 хвилин, V3 - 45 хвилин. Далі буде називатися Timer-3), якщо час перебування в кімнаті перевищить це значення, або раптом Ви забули вимкнути за собою світло - мікроконтролер відключить витяжку для економії електрики, і буде перебувати в режимі блокування доки світло не буде вимкнене. Є ще одна корисна функція: Якщо до Вас хтось уже побував у кімнаті і пробув там більше часу, ніж зазначено в Timer-2, і коли Ви увійшли працювала витяжка, то мікроконтролер замість зворотного відліку почне додавати секунди для цього таймера! А зворотний відлік часу почнеться після виходу з кімнати (ну звичайно весь вищеописаний алгоритм також буде працювати і в цьому випадку). Все. Алгоритм здається трохи складним, але інакше й не може бути. А в алгоритм і не треба дуже вникати, все одно модуль абсолютно автоматичний, і не потребує налаштувань і налагодження, встановили і користуєтесь.
Модуль випускається в трьох версіях: V1 - Для туалету, V2 та V3 для ванної кімнати. Модулі відрізняються лише прошивками, алгоритми прошивок описані вище. При замовленні зазначте потрібну версію! 
Технічні характеристики:
Живлення, В: 220V
Максимальний струм, що комутується: до 500 ватт
Управління: Повністю автоматичне
Габаритні розміри, ДхШхВ, мм: 30х28х18

Артикул: UVT

 

Комплектація: Зібраний модуль, інструкція.