Блок керування електродвигуном міні свердлильного верстата.
Артикул: USS

⇐ ГОЛОВНЕ МЕНЮ ⇒

Блок керування електродвигуном міні свердлильного верстата.

Переглянув десятки схем в інтернеті (не хотів гаяти час винаходити велосипед) з приводу керування електродвигуном міні свердлувального верстата і начебто є величезна кількість різних схем керування двигуном, найвдаліша, що мені сподобалася ця схема Савова, але вона теж не зовсім підходила через те, що вона базується на лінійному стабілізаторі напруги LM317 і мікросхема розрахована на вихідний струм до 1,5А. А я планував використовувати електродвигун серії 540, у нього споживання на холостому ході 1А, про робочий режим взагалі мовчу іноді фіксував піки до 8А, а короткочасні які звичайним амперметром неможливо фіксувати швидше за все є в рази більше. Можна спробувати використовувати для допомоги в роботі стабілізатора включити транзистор, але я прочитав багато відгуків, що багато хто скаржився, що на максимальних оборотах двигун з патроном видавали вібрації, які пропадали на певних оборотах, так що з'явилася інша проблема і в її бік треба було думати як її усунути. та й мій електродвигун серії 540 при покупці в характеристиках було написано, що швидкість обертання при 12V становить 8000 оборотів на хвилину, але виробник точно щось переплутав тому, що при подачі 12V двигун не те що готується до "польоту" його просто "розриває" . Довелося сісти і розробити все-таки свою схему із застосуванням мікроконтролера та ШІМ керуванням електродвигуном. Далі по тексту розповідь піде про мій варіант модуля.
За допомогою трьох кнопок можна самостійно задавати швидкість обертання електродвигуна на мінімальних та максимальних обертах. Усі значення зберігаються у енергонезалежної частини пам'яті мікроконтролера. Коли ви просто прицілюєтеся в якому місці свердлити - то двигун крутиться на мінімальних виставлених обертах, а коли починаєте свердлити і модуль визначає навантаження - то модуль підвищує оберти до виставлених раніше. Поріг виявлення навантаження регулюється багатообертовим змінним резистором, і цим резистором треба відрегулювати саме під використовуваним двигуном, процедура налаштування займає мало часу, і в налаштуванні модуль потребує лише при першому підключенні. Навантаження визначає операційний підсилювач через шунт та дані передаються мікроконтролеру.
Навчання модуля. Підключаємо модуль за наведеною схемою, перед першим включенням треба навчити модуль. До подачі живлення, натисніть та утримуйте кнопку "PROG/ЗБЕРІГТИ". Подайте живлення на модуль, не відпускаючи кнопку. Світлодіод "Статус" промигає 5 разів. Відпустіть кнопку "Зберегти". Відразу почне працювати електродвигун. Довгими натисканнями або одиночними натисканнями кнопкою "Прискорити" або кнопкою "Уповільнити", виставте максимальну прийнятну швидкість обертання електродвигуна. Натискання кнопок супроводжуються миготіннями світлодіодом, кожне миготіння - це один крок, всього для регулювання від 0% до 10% використовуються 255 кроків. Коли ви доходите з регулюваннями швидкості в крайніх точках - світлодіод перестає блимати. Для збереження максимальної швидкості обертання електродвигуна просто натисніть один раз кнопку "PROG/Зберегти", при збереженні світлодіод проморгне 10 разів у відповідь, підтверджуючи успішне збереження налаштувань. Після збереження параметрів модуль переходить у робочий режим. У робочому режимі вже можна регулювати мінімальні необхідні оберти обертання електродвигуна, для цього вже не треба відключати живлення, а можна відразу "на гарячому" зробити налаштування за допомогою кнопок "Прискорити" і "Уповільнити", і збереження налаштувань так само відбувається при одному натисканні на кнопку "PROG/ЗБЕРІГТИ", при збереженні світлодіод проморгне 10 разів у відповідь. Усе, модуль налаштований.
Надалі якщо треба змінити лише один із параметрів тоді не треба зробити всю описану процедуру, а треба повторити лише ту її частину, яка відповідає за мінімальні або максимальні оберти, і не забути в кінці натиснути на кнопку "PROG/Зберегти".
Мікроконтролер при виявленні навантаження і переходу з мінімальних на максимальні оберти світлодіод "Статус"  буде світити доки мікроконтроллер "бачить" навантаження.
Технічні характеристики:
Пам'ять: Енергонезалежна (FLASH)
Каналів: 1 (вихід плюс)
Максимальний струм, що комутується: до 8А
Режимів роботи: 2 "Мінімальні" та "Максимальні" обороти
Можливість регулювання оборотів: від 0% і до 100%
Кроків використовуються для регулювання: 255
Габаритні розміри ДхШхВ, мм: 59х37х28

Артикул: USS


Комплектація: Зібраний модуль, інструкція та схема підключення.