Блок керування автовишки.
Артикул: UPV

⇐ ГОЛОВНЕ МЕНЮ ⇒

Блок керування автовишки.
Модуль був спеціально розроблений мною, для відновлення працездатності техніки після відмови роботи електроніки ЕБУ (Електронного Блоку Управління), і з якоїсь причини неможливо його відновити. ЕБУ відповідало за різні рішення щодо безпеки, та плавності управління пропорційними клапанами гідравлічної системи, плавного старту – робочий режим – плавна зупинка. Якщо ви спробуєте керувати пропорційним клапаном безпосередньо, просто подавши живлення на електромагнітну котушку, то клапан відкриється відразу, і з'явиться потужне "смикання", при старті - і при зупинці. Щоб усунути проблему допоможе цей модуль. Модуль самостійний. Керувати модулем можна: Тумблерами, кнопками, аналоговими джойстиками, просто подавши мінус на модуль як сигнал, що управляє. Модуль керує пропорційним клапаном за допомогою ШІМ. Принципи роботи ШІМ та пропорційним клапаном описані у статті: Блок управління пропорційним клапаном гідравлічної системи (і не бачу сенсу переписувати сюди їхні докладні принципи роботи).
Опис модуля.
Модуль підключається згідно з виставленою схемою. Після підключення модуля, пропорційним клапаном можна управляти двома методами: 1. Ручному режимі. 2. Автоматичному режимі. Після підключення модуля його потрібно відрегулювати під гідравлічну систему. Модуль має 4 канали AЦП (аналого-цифровий перетворювач, далі АЦП). У чому полягає принцип роботи АЦП мікроконтролера? Аналого-цифрові перетворювачі є приладами, які фізичну величину перетворюють на відповідне числове уявлення. Тобто за допомогою зміни опору трьох резисторів, перетворюють фізичну величину на відповідне числове уявлення. Кожен канал АЦП відповідає за свій параметр:
Перший канал АЦП - За допомогою змінного резистора (потенціометра) підключеного до цього каналу АЦП можна регулювати в РУЧНОМУ РЕЖИМІ
Другий канал АЦП - відповідає за мінімальну потужність, що видається. І можна відрегулювати їх у межах: від 0% - до 100% із дискретністю 0,39%. І служить для регулювання притягування якоря котушки ДО зони початку відкривання. Регулювання використовуються як у ручному, так і в автоматичному режимі.
Третій канал АЦП - відповідає за максимальну потужність, що видається. І можна відрегулювати їх у межах: від 0% - до 100% із дискретністю 0,39%. І служить для регулювання притягування якоря котушки та обмеження відкривання каналу пропорційного клапана. Регулювання використовуються як у ручному, так і в автоматичному режимі.
Четвертий канал АЦП – відповідає за плавність старту. І може бути відрегульований в межах: від 1 секунди - до 60 секунд, тобто повна швидкість розвивається плавно в АВТОМАТИЧНОМУ РЕЖИМІ, за час виставлений цим параметром (параметр активний тільки в автоматичному режимі).
Всі регулювання робляться шляхом прокручування викруткою гвинтиків багатообертових резисторів для точного налаштування параметрів. Прокручування за годинниковою стрілкою – збільшує параметр, прокручування проти годинникової стрілки – зменшує параметр. Після налаштування трьох параметрів АЦП модуль готовий до роботи. Клапан потрібен саме пропорційний (ну це й так зрозуміло), адже звичайний електроклапан має лише два стани: відкритий та закритий. Модуль має захист від переплюсування, неправильної подачі живлення.
Для переведення управління модуля в автоматичному режимі, треба на платі встановити перемичку (JAMPER) або включити тумблер S1, як тільки встановіть перемичку поруч з ним світиться світлодіод S1, сигналізуючи вхід в автоматичний режим управління, плавне зростання ШІМ сигналу почнеться в той момент коли на Будь-який контакт терміналу K1-K6 надійде мінус живлення від команд управління спецтехніки. На терміналах є діодна розв'язка. Коли автоматичний режим активний - перший канал АЦП вимкнено, і на нього мікроконтролер не реагує, але активний четвертий канал АЦП, яким можна відрегулювати швидкість зростання ШІМ сигналу. Другий і третій канал АЦП активні як і ручному, і у автоматичному режимі. У ручному режимі, навпаки, Перший-другий-третій канал АЦП активні, а четвертий відключений. Для підключення ручного режиму - треба видалити перемичку (JAMPER) або вимкнути тумблер S1 з плати, при цьому світлодіод S1 згасне. При спрацьовуванні вашої системи безпеки по перевантаженню та надходженню сигналу на модуль, спрацює закладений алгоритм запобігання перекиданню автовишки, і будуть заборонені та ігноровані подача керуючих команд. Як тільки рештою команд повернете стійкість спецтехніки і сигнал перевантаження більше не надійде на модуль - будуть знову доступні всі шість команд управління. За бажанням клієнта можу зробити зміни у прошивці та прописати до списку заборони подачі команд ВЕЖА НАЛІВО та ВЕЖА ВПРАВО, коли надходить сигнал перевантаження.

Модуль забезпечений 10 сегментним LED індикатором (зараз у продажу є 10 сегментні індикатори в одному корпусі, і вони дешевше ніж збирати їх з 10 окремих світлодіодів і естетично виглядають краще, але у разі виходу з ладу одного сегмента доведеться змінювати весь індикатор і ускладнює ремонт ). Кожен сегмент індикатора відповідає 10% потужності, що видається. На LED індикаторі виводиться одночасно інформація за трьома параметрами, У РУЧНОМУ РЕЖИМІ: АЦП-2 (Мінімально), АЦП-3 (Максимально), АЦП-1 (Робочий ручний режим). У АВТОМАТИЧНОМУ РЕЖИМІ: АЦП-2 (Мінімально), АЦП-3 (Максимально), і потужність наростання та зменшення ШИМ сигналу. І це все у реальному часі. На відео можна більш наочно побачити суть читання параметрів, хоч індикатор не створювався для отримання високоточної інформації, і так зрозуміло, що з 10 сегментного індикатора неможливо цього досягти. високої точності виведення інформації та і не потрібно, але канали АЦП мають досить високу дискретність, щоб досягти тонкого налаштування параметрів.

Модуль можна замовити із частотою ШІМ у різних варіантах, від: 488 Hz до 20 КHz, якщо клієнт не вказує цей параметр при замовленні – тоді буде відправлено варіант 488 Hz.

Технічні характеристики:
Живлення: від 12V до 24V
Вихід PWM: 1
Максимальне навантаження на вихід PWM: 20А
Виходів релейних: 6
Максимальне навантаження на канал реле: 10А
АЦП каналів: 4
1 АЦП (ручний режим): від 0% до 100% з дискретністю 0,39%. 255 кроків.
2 АЦП (мiн): від 0% до 100% з дискретністю 0,39%. 255 кроків.
3 АЦП (мах): від 0% до 100% з дискретністю 0,39%. 255 кроків.
4 АЦП (авто. режим): від 1 секунди - до 60 секунд з дискретністю 0,24 сек. 255 кроків.
Індикація LED: Так, 10 сегментний, від 0% до 100% з дискретністю 10%
Частота ШІМ: 488 Hz* (*вказати необхідне)
Габаритні розміри, ДхШхВ, мм: 165х100х30

Артикул: UPV

 
Комплектація: Блок керування, інструкція, схема підключення.