Цифровий блок керування пропорційним клапаном.
Артикул: UPKv5

⇐ ГОЛОВНЕ МЕНЮ ⇒

Цифровий блок керування пропорційним клапаном.
Цей модуль був спеціально розроблений мною, для відновлення працездатності техніки після відмови роботи електроніки ЕБУ (Електронного Блоку Управління), і з якоїсь причини неможливо його відновити. ЕБУ відповідало за різні рішення щодо безпеки, та плавності управління пропорційними клапанами гідравлічної системи, плавного старту – робочий режим – плавна зупинка. Якщо ви спробуєте керувати пропорційним клапаном безпосередньо, просто подавши живлення на електромагнітну котушку, то клапан відкриється відразу, і з'явиться потужне "смикання", при старті - і при зупинці. Щоб усунути проблему допоможе цей модуль. Модуль самостійний, і не потребує ЕБУ. Тобто за допомогою таких модулів ви вирішуєте проблему плавного старту – робочого режиму – плавної зупинки. Керувати модулем можна: Тумблерами, кнопками, аналоговими джойстиками, радіо керуванням, просто подавши плюс живлення на модуль як сигнал, що управляє. Модуль керує пропорційним клапаном за допомогою ШІМ. Принципи роботи ШІМ із пропорційним клапаном докладно описано на сторінці зі стандартною версією блоком керування артикул:UPK.
Модуль підключається згідно з виставленою схемою. Після підключення модуля, пропорційним клапаном можна управляти двома методами: 1. Ручному режимі. 2. Автоматичному режимі. Після підключення модуля його потрібно відрегулювати під гідравлічну систему. Модуль має 5 каналiв AЦП (аналого-цифровий перетворювач, далі АЦП). У чому полягає принцип роботи АЦП мікроконтролера? Аналого-цифрові перетворювачі є приладами, які фізичну величину перетворюють на відповідне числове уявлення. Тобто за допомогою зміни опору трьох резисторів, перетворюють фізичну величину на відповідне числове уявлення. Всі регулювання робляться шляхом прокручування викруткою гвинтиків багатообертових резисторів для точного налаштування параметрів. Прокручування за годинниковою стрілкою – збільшує параметр, прокручування проти годинникової стрілки – зменшує параметр. Після налаштування трьох параметрів АЦП модуль готовий до роботи. Клапан потрібен саме пропорційний (ну це й так зрозуміло), адже звичайний електроклапан має лише два стани: відкритий та закритий. Модуль має захист від неправильної подачі живлення. Кожен канал АЦП відповідає за свій параметр:

Перший канал АЦП - відповідає за мінімальну потужність, що видається. І можна відрегулювати їх у межах: від 0% до 100% з дискретністю 0,39%, але на дисплей виводяться лише цілі числа без дробу. І служить для регулювання притягування якоря котушки ДО зони початку відкривання. Регулювання використовують у ручному або автоматичному режимі.
Другий канал АЦП - відповідає за максимальну потужність, що видається. І можна відрегулювати їх у межах: від 0% - до 100% з дискретністю 0,39%, але на дисплей виводяться тільки цілі числа без дробу. І служить регулювання обмеження відкривання каналу пропорційного клапана. Регулювання використовують у ручному або автоматичному режимі.
Третій канал АЦП - відповідає за Плавність Старта (далі за текстом ПС*). І може бути відрегульований в межах: від 0 до 255, всього 255 швидкостей. Тобто повна швидкість розвивається плавно в АВТОМАТИЧНОМУ РЕЖИМІ, за час виставлений цим параметром (параметр активний тільки в автоматичному режимі).
Четвертий канал АЦП - відповідає за Плавність Зупинки (далі за текстом ПО*). І може бути відрегульований в межах: від 0 до 255, всього 255 швидкостей. Тобто цим параметром можна відрегулювати час, за який відбудеться повна зупинка в АВТОМАТИЧНОМУ РЕЖИМІ, після відсутності сигналу на порту управління в автоматичному режимі.
П'ятий канал АЦП - За допомогою змінного резистора (потенціометра) підключеного до цього каналу АЦП можна регулювати в РУЧНОМУ РЕЖИМІ, і можна відрегулювати їх у межах: від 0% - до 100% з дискретністю 0,39%, але в межах заданого коридору.
Всі регулювання робляться шляхом прокручування викруткою гвинтиків багатообертових резисторів для точного налаштування параметрів. Прокручування за годинниковою стрілкою – збільшує параметр, прокручування проти годинникової стрілки – зменшує параметр. Після налаштування трьох параметрів АЦП модуль готовий до роботи.
Автоматичний режим. Для роботи в автоматичному режимі видаліть перемичку (JAMPER) з гнізда. Встановіть за допомогою потенціометрів необхідні налаштування під пропорційний клапан. Всі необхідні дані будуть відображатися на дисплеї в реальному часі, опис інформації, що виводиться на дисплеї, наведена на зображення виставлене на цій сторінці сайту. За потреби можна переходити з Автоматичного режиму до Ручного режиму без вимкнення живлення. В автоматичному режимі 5-й потенціометр не опитується (не задіяний).
Ручний режим. Для роботи в ручному режимі встановіть перемичку (JAMPER) у гніздо. Встановіть за допомогою потенціометрів необхідні налаштування під пропорційний клапан. Всі необхідні дані будуть відображатися на дисплеї в реальному часі, опис інформації, що виводиться на дисплеї, наведена на зображення виставлене на цій сторінці сайту. За потреби можна переходити з Автоматичного режиму до Ручного режиму без вимкнення живлення. У ручному режимі 5-м потенціометром можна регулювати ШІМ сигналу на пропорційний клапан у встановленому "коридорі". Сигнали отримані від кнопки або із зовнішніх джерел не опитуються (не задіяні).
Контрастністьдисплея. У разі потреби відрегулюйте контрастність дисплея потенціометром.
Модуль можна замовити із частотою ШІМ у двох варіантах: 244 Hz, 488 Hz, якщо клієнт не вказує цей параметр при замовленні – тоді буде відправлено варіант 244 Hz. А також якщо потрібна якась інша частота ШИМ сигналу, то зв'яжіться зі мною або вкажіть необхідну частоту в замовленні.
Технічні характеристики:
Живлення: від 12V до 24V
Вихід: 1
Максимальне навантаження на вихід:
АЦП каналів: 5
1 АЦП (мiн): від 0% до 100%. 255 кроків.
2 АЦП (мах): від 0% – до 100%. 255 кроків.
3 АЦП Швидкість ПП* (автоматичний режим): від 0 до 255 кроків.
4 АЦП Швидкість ПЗ* (автоматичний режим): від 0 до 255 кроків.
5 АЦП (ручний режим): від 0% до 100%. 255 кроків.
Індикація LCD: Так, 16x2 символьний дисплей
Частота ШІМ: 244 Hz*. (*або вказати необхідне)
Габаритні розміри, ДхШхВ, мм: 77х83х28

Артикул: UPKv5

 

Комплектація: модуль, інструкція, схема підключення.