Цифровий блок керування пропорційним клапаном.
Артикул: UPKv3

⇐ ГОЛОВНЕ МЕНЮ ⇒

Цифровий блок керування пропорційним клапаном.
Модуль був спеціально розроблений мною, для відновлення працездатності техніки після відмови роботи електроніки ЕБУ (Електронного Блоку Управління), і з якоїсь причини неможливо його відновити. ЕБУ відповідае за різні рішення щодо безпеки, та плавності управління пропорційними клапанами гідравлічної системи, плавного старту – робочий режим – плавна зупинка. Якщо ви спробуєте керувати пропорційним клапаном безпосередньо, просто подавши живлення на електромагнітну котушку, то клапан відкриється відразу, і з'явиться потужне "смикання", при старті - і при зупинці. Щоб усунути проблему допоможе цей модуль. Модуль самостійний, і не потребує ЕБУ. Тобто за допомогою таких модулів ви вирішуєте проблему плавного старту – робочого режиму – плавної зупинки. Керувати модулем можна: Тумблерами, кнопками, аналоговими джойстиками, радіо керуванням, просто подавши плюс живлення на модуль як сигнал, що управляє. Модуль керує пропорційним клапаном за допомогою ШІМ. Принципи роботи ШІМ із пропорційним клапаном докладно описано на сторінці зі стандартною версією блоком керування артикул:UPK.
Модуль підключається згідно з виставленою схемою. Після підключення модуля, пропорційним клапаном можна керувати трьома способами: 1. Ручному режимі. 2. Автоматичному режимі. 3. Або в тестовому режимі. Після підключення модуля його потрібно відрегулювати під гідравлічну систему. Модуль має 4 канали AЦП (аналого-цифровий перетворювач, далі АЦП). У чому полягає принцип роботи АЦП мікроконтролера? Аналого-цифрові перетворювачі є приладами, які фізичну величину перетворюють на відповідне числове уявлення. Тобто за допомогою зміни опору трьох резисторів, перетворюють фізичну величину на відповідне числове уявлення. Всі регулювання робляться шляхом прокручування викруткою гвинтиків багатооборотних резисторів для точного налаштування параметрів. Прокручування за годинниковою стрілкою – збільшує параметр, прокручування проти годинникової стрілки – зменшує параметр. Після налаштування трьох параметрів АЦП модуль готовий до роботи. Клапан потрібен саме пропорційний (ну це й так зрозуміло), адже звичайний електроклапан має лише два стани: відкритий та закритий. Модуль має захист від неправильної подачі живлення. Кожен канал АЦП відповідає за свій параметр:
Перший канал АЦП - відповідає за мінімальну потужність, що видається. І можна відрегулювати їх у межах: від 0% до 100% з дискретністю 0,39%, але на дисплей виводяться лише цілі числа без дробу. І служить для регулювання притягування якоря котушки ДО зони початку відкривання. Регулювання використовуються в ручному, автоматичному та тестовому режимі.
Другий канал АЦП - відповідає за максимальну потужність, що видається. І можна відрегулювати їх у межах: від 0% - до 100% з дискретністю 0,39%, але на дисплей виводяться тільки цілі числа без дробу. І служить регулювання обмеження відкривання каналу пропорційного клапана. Регулювання використовуються в ручному, автоматичному та тестовому режимі.
Третій канал АЦП - відповідає за плавність старту та зупинки. І може бути відрегульований в межах: від 3-х секунд до 60 секунд, всього 255 швидкостей. Тобто повна швидкість розвивається плавно в АВТОМАТИЧНОМУ РЕЖИМІ, за час виставлений цим параметром (параметр активний тільки в автоматичному режимі), зупинка відбувається автоматично після відсутності останнього позитивного сигналу на термінал блоці, з плавною зупинкою, в рази швидше ніж старт, щоб пом'якшити можливий гідроудар. Якщо плавна зупинка не потрібна – вкажіть це при замовленні, буде відкориговано прошивку.
Четвертий канал АЦП - За допомогою змінного резистора (потенціометра) підключеного до цього каналу АЦП можна регулювати в РУЧНОМУ РЕЖИМІ.
Всі регулювання робляться шляхом прокручування викруткою гвинтиків багатооборотних резисторів для точного налаштування параметрів. Прокручування за годинниковою стрілкою – збільшує параметр, прокручування проти годинникової стрілки – зменшує параметр. Після налаштування трьох параметрів АЦП модуль готовий до роботи.

Автоматичний режим. Для автоматичного режиму видаліть перемичку (JAMPER) з першого роз'єму. Встановіть за допомогою потенціометрів необхідні налаштування під пропорційний клапан. Всі необхідні дані будуть відображатися на дисплеї в реальному часі, опис інформації, що виводиться на дисплеї, наведена на зображення виставлене на цій сторінці сайту. За потреби можна переходити з Автоматичного режиму до Ручного режиму без вимкнення живлення. В автоматичному режимі 4-й потенціометр не опитується (не задіяний).
Ручний режим. Для роботи в ручному режимі встановіть перемичку (JAMPER) у перший роз'єм. Встановіть за допомогою потенціометрів необхідні налаштування під пропорційний клапан. Всі необхідні дані будуть відображатися на дисплеї в реальному часі, опис інформації, що виводиться на дисплеї, наведена на зображення виставлене на цій сторінці сайту. За потреби можна переходити з Автоматичного режиму до Ручного режиму без вимкнення живлення. У ручному режимі 4-й потенціометром можна регулювати подається ШІМ сигнал на пропорційний клапан у встановленому "коридорі". Сигнали отримані від кнопки або із зовнішніх джерел не опитуються (не задіяні).
Тестовий режим. До подачі живлення встановіть перемичку (JAMPER) на другий роз'єм. Встановіть за допомогою потенціометрів необхідні налаштування під пропорційний клапан. Всі необхідні дані будуть відображатися на дисплеї в реальному часі, опис інформації, що виводиться на дисплеї, наведена на зображення виставлене на цій сторінці сайту. Кнопками "+" та "-" змінює ШIМ у встановленому "коридорі". У тестовому режимі 4-й потенціометр не опитується (не задіяний). Сигнали отримані від кнопки або із зовнішніх джерел не опитуються (не задіяні).
Контрастність
дисплея. При необхідності налаштуйте контрастність дисплея крайнім правим потенціометром.
Модуль можна замовити із частотою ШІМ у двох варіантах: 244 Hz, 488 Hz, якщо клієнт не вказує цей параметр при замовленні – тоді буде відправлено варіант 488 Hz. А також якщо потрібна якась інша частота ШИМ сигналу, то зв'яжіться зі мною або вкажіть необхідну частоту в замовленні.

Технічні характеристики:
Робоча напруга: від 12V до 24V
Вихід: 1
Максимальне навантаження на вихід: 10А
АЦП каналів: 4
1 АЦП (мiн): від 0% до 100%. 255 кроків.
2 АЦП (мах): від 0% – до 100%. 255 кроків.
3 АЦП Швидкість ПП* (автоматичний режим): від 0 до 255 кроків.
4 АЦП (ручний режим): від 0% до 100%. 255 кроків.
Індикація LCD: Так, 16x2 символьний дисплей
Частота ШІМ: 488 Hz*. (*або вказати необхідне)
Габаритні розміри, ДхШхВ, мм: 87х83х28

Аартикул: UPKv3

 

Комплектація: модуль, інструкція, схема підключення.

Цей модуль можливо замовляти так само у варіанті виготовлення на друкованих платах заводського виконання, як на представлених нижче зображеннях.