Блок керування пропорційним клапаном гідравлічної системи. Версія міні.
Артикул: UPKm

⇐ ГОЛОВНЕ МЕНЮ ⇒

Блок керування пропорційним клапаном гідравлічної системи. Версія міні.
Модуль був спеціально розроблений мною і є полегшеною міні версією модуля артикул: UPK (у цій міні версії артикул: UPKм). За функціональністю та прошивкою обидві версії практично однакові. Для чого створювався принцип роботи даного модуля можна прочитати безпосередньо на сторінці цього сайту де описана стандартна версія даного модуля.
Опис модуля.
Модуль підключається згідно з виставленою схемою. Після підключення модуля, пропорційним клапаном можна управляти двома методами: 1. Ручному режимі. 2. Автоматичному режимі. Після підключення модуля його потрібно відрегулювати під гідравлічну систему. Модуль має 4 канали AЦП (аналого-цифровий перетворювач, далі АЦП). У чому полягає принцип роботи АЦП мікроконтролера? Аналого-цифрові перетворювачі є приладами, які фізичну величину перетворюють на відповідне числове уявлення. Тобто за допомогою зміни опору трьох резисторів, перетворюють фізичну величину на відповідне числове уявлення. Кожен канал АЦП відповідає за свій параметр:
Перший канал АЦП - За допомогою змінного резистора (потенціометра) підключеного до цього каналу АЦП можна регулювати в РУЧНОМУ РЕЖИМІ
Другий канал АЦП - відповідає за мінімальну потужність, що видається. І можна відрегулювати їх у межах: від 0% - до 100% із дискретністю 0,39%. І служить для регулювання притягування якоря котушки ДО зони початку відкривання. Регулювання використовуються як у ручному, так і в автоматичному режимі.
Третій канал АЦП - відповідає за максимальну потужність, що видається. І можна відрегулювати їх у межах: від 0% - до 100% із дискретністю 0,39%. І служить для регулювання притягування якоря котушки та обмеження відкривання каналу пропорційного клапана. Регулювання використовуються як у ручному, так і в автоматичному режимі.
Четвертий канал АЦП - відповідає за плавність старту та зупинки. І може бути відрегульований в межах: від 1 секунди - до 60 секунд, тобто повна швидкість розвивається плавно в АВТОМАТИЧНОМУ РЕЖИМІ, за час виставлений цим параметром (параметр активний тільки в автоматичному режимі), зупинка відбувається автоматично після відсутності останнього позитивного сигналу на термінал блоці, з плавною зупинкою, в 10 разів швидше за старт, щоб пом'якшити можливий гідроудар. Якщо плавна зупинка не потрібна – вкажіть це при замовленні, буде відкориговано прошивку.
Всі регулювання робляться шляхом прокручування викруткою гвинтиків багатообертових резисторів для точного налаштування параметрів. Прокручування за годинниковою стрілкою – збільшує параметр, прокручування проти годинникової стрілки – зменшує параметр. Після налаштування трьох параметрів АЦП модуль готовий до роботи. Клапан потрібен саме пропорційний (ну це й так зрозуміло), адже звичайний електроклапан має лише два стани: відкритий та закритий. Модуль має захист від переплюсування, неправильної подачі живлення.
Для переведення управління модуля в автоматичному режимі, треба на платі встановити перемичку (JAMPER), як тільки встановите перемичку поруч із ним почне світиться червоний світлодіод LED1, сигналізуючи вхід в автоматичний режим управління, плавне зростання ШІМ сигналу почнеться в той момент, коли на контакт терміналу Т1 надійде +12 або +24 вольти від команд управління спецтехніки. При надходженні позитивного сигналу запалюється червоний світлодіод LED2. Коли автоматичний режим активний - перший канал АЦП вимкнено, і на нього мікроконтролер не реагує, але активний четвертий канал АЦП, яким можна відрегулювати швидкість зростання ШІМ сигналу. Другий і третій канал АЦП активні як і ручному, і у автоматичному режимі. У ручному режимі, навпаки, Перший-другий-третій канал АЦП активні, а четвертий відключений. Для підключення ручного режиму треба видалити перемичку з плати, при цьому LED1 згасне.
Модуль можна замовити із частотою ШІМ у двох варіантах: 244 Hz, 488 Hz, якщо клієнт не вказує цей параметр при замовленні – тоді буде відправлено варіант 488 Hz.
А так само частоту роботи ШІМ можна регулювати без перепрошивки модуля, для цього достатньо замінити кварц на необхідний з цієї таблиці щоб в результаті отримати необхідну частоту роботи ШІМ сигналу. Зверніть увагу: Перше значення – це частота кварцу. Друге значення це частота, що отримується. Третє значення це частота ШІМ, яке можна отримати але тільки шляхом перепрошивки, і цей параметр можу змінити тільки я в самій прошивці! Для цього можете зв'язатися зі мною.

КВАРЦ / частота ШИМ / (вимагає зміни у прошивці)

1 мГц = 61 Hz - (та до 122 Hz у прошивці).
2 мГц = 122 Hz - (та до 200 Hz у прошивці).
3.27 мГц = 200 Hz - (та до 244 Hz у прошивці).
4 мГц = 244 Hz - (та до 305 Hz у прошивці).
5 мГц = 305 Hz - (та до 488 Hz у прошивці).
8 мГц = 488 Hz - (та до 610 Hz у прошивці).
10 мГц = 610 Hz - (та до 732 Hz у прошивці).
12 мГц = 732 Hz - (та до 1 KHz у прошивці).


Технічні характеристики:
Живлення: від 12V до 24V
Вихід: 1
Максимальне навантаження на вихід:
АЦП каналів: 4
1 АЦП (ручний режим): від 0% до 100% з дискретністю 0,39%. 255 кроків.
2 АЦП (мiн): від 0% до 100% з дискретністю 0,39%. 255 кроків.
3 АЦП (мах): від 0% до 100% з дискретністю 0,39%. 255 кроків.
4 АЦП (авто. режим): від 1 секунди - до 60 секунд з дискретністю 0,24 сек. 255 кроків.
Індикація LED: Ні
Частота ШІМ: 244 Hz*, 488 Hz*. (*вказати необхідне)
Габаритні розміри, ДхШхВ, мм: 55х47х27

Артикул: UPKм

 

Комплектація: Зібраний модуль, інструкція, схема підключення.