ТУРБОТАЙМЕР БАГАТОРІВНЕВИЙ НА МІКРОКОНТРОЛЕРІ. АВТОМАТИЧНИЙ.
Артикул: ТВТ

⇐ ГОЛОВНЕ МЕНЮ ⇒

Турботаймер багаторівневий на мікроконтролері. Автоматичний. 

Цей пристрій дуже корисний для двигунів з наддувом він оберігає турбокомпресор від пошкодження. Справа в тому, що при високому навантаженні двигуна ротор турбокомпресора (вал із крильчатками компресора та турбіни) розвиває під сотню тисяч обертів за хвилину. Якщо двигун раптово зупинити, ротор обертається за інерцією. Але масло-насос вже не працює, і залишки олії вигоряють у розпечених підшипниках ковзання, ті прискорено зношуються, збільшуються зазори - олія підсмоктується в циліндри, димить мотор, поршні і кільця заростають нагаром, відмовляють датчики системи управління. Неприємностей можна уникнути, якщо дозволити двигуну перед зупинкою попрацювати на мінімальних оборотах холостого ходу хоча б хвилину (виробники рекомендують 1-4 хвилини, залежно від умов керування). За цей час ротор встигне зменшити оберти до мінімуму і двигун зупиниться безболісно. Отже, якщо додати турботаймер у свій автомобіль, то після довгої поїздки та відключення запалення можете сміливо витягнути ключі, і закрити автомобіль, а турботаймер утримає на холостих обертах двигун в межах, які рекомендував виробник, після закінчення часу - двигун буде безпечно зупинений. 
Не раз просили зробити простий турботаймер з однією фіксованою затримкою на відключення запалювання, то часу в той момент у мене не було, і здавалося мені, що так занадто лінійно і просто... Ось і настав час для багаторівневого турботаймера на мікроконтролері. 
Пристрій у роботі. Цей турботаймер має 4 рівні роботи. Тобто затримка на відключення залежить від часу роботи двигуна: 
Рівень 1.  Якщо час роботи двигуна не перевищив 15 хвилин - затримки на відключення не буде, зазвичай за такий короткий період не загрожує перегрів турбіні (поки розігріли двигун, поки виїжджаєте ітд). 
Рівень 2.  Якщо час роботи двигуна перевищив 15 хвилин, але не перевищив 60 хвилин. Затримка на вимкнення запалювання буде 60 секунд. 
Рівень 3. Якщо час роботи двигуна перевищив 1 годину, але не перевищив 2 години. Затримка на вимкнення запалювання буде 2 хвилини. 
Рівень 4.  Якщо час роботи двигуна перевищив 2 години. Затримка на вимкнення запалювання буде три хвилини. 
Встановлення модуля. Установка турботаймера досить проста, підключається згідно з малюнком, контакти з реле - підключаємо паралельно замку запалювання до другого положення. Живлення на модуль подаємо стандартно через запобіжник. І ще один провід підключаємо до другого положення (+) замку запалювання - через нього модуль буде рахувати скільки часу двигун працює. Світлодіод на зображенні вказаний опціонально, і його функція несе суто інформативний характер, він увімкнеться коли турботаймер бере на себе функцію затримки на відключення запалювання, і світлодіод автоматично вимкнеться після відліку затримки.
Модуль у черговому режимі споживає всього 4мА, це дуже мало, і не загрожує розрядці акумулятора (для довідки: один світлодіод від сигналізації споживає 20мА коли включений). Модуль має захист від неправильного підключення. 
PS: Тимчасові затримки вже вбиті у прошивці, і їх значення описані вище, після прошивки їх неможливо змінити. Якщо потрібні інші тимчасові затримки під Ваші потреби - прошивку треба переписати, це можливо - але за окрему плату. Можна також замовити навіть окремо прошиті чіпи, або кілька чіпів але з різними прошивками. Для заміни чіпа не треба нічого випоювати, чіп просто притискається до своєї панелі. 
Технічні характеристики:
Живлення, В: 12-16V 
Споживання в режимі очікування: 4мА
Управління: Автоматичне
Пам'ять: Енергонезалежна (FLASH)
Вихід: Реле
Максимальний струм, що комутується: 10А 
Габаритні розміри, ДхШхВ, мм: 30х20х22 

Артикул: ТВТ 

 

Комплектація: Зібраний модуль, інструкція.