Супер змішувач (водопровідний кран) "Розумний дім".
Артикул: SUD

⇐ ГОЛОВНЕ МЕНЮ ⇒

Супер змішувач (водопровідний кран) "Розумний дім".

Розумний будинок - розумний водопровідний кран. І це черговий доказ, що вдосконаленню нема меж...
Вирішив змайструвати собі водопровідний кран, що безконтактно керується, та не простий, а який за бажанням господаря буде ще й подавати порцію рідкого мила прямо в руки з-під крана.
Алгоритм роботи такий: Звичайний режим. Якщо під краном з'являються руки, контролер подасть команду на електроклапан, а він у свою чергу відкриється для подачі води, поки руки перед сенсором вода ллється. Якщо руки забираються, то електроклапан закривається, і вода більше не подається, доки руки знову не з'являться.
Незвичайний режим. Підносимо руки на час менше однієї секунди. Модуль подасть підтверджуючий звуковий сигнал, підтверджуючи, що він увійшов у режим "Намилювання". Протягом чотирьох секунд ви повинні підставити руки під водопровідний кран, вам подадуть трохи води, щоб зволожити руки, потім маленька пауза, а потім подається мило (порція регулюється в прошивці контролера), після подачі порції мила прозвучить вже два звукові сигнали, повідомляючи що модуль переходить в "Звичайний режим" роботи. Існує і така корисна функція "Автовідключення". Якщо якийсь предмет мимоволі впав перед сенсором, або дитина кинула іграшку в умивальник ітд, тоді через 2 хвилини модуль перекриє подачу води, щоб уникнути протікання та затоплення. Ще одна корисна функція це режим "Sleep". Цей режим був спеціально придуманий для полегшення очищення змішувача та умивальника. Всього три короткі помахи руки перед сенсором, і змішувач йде в сплячий режим "Sleep". У цьому режимі вода більше не подається при виявленні рук, і Ви можете спокійно робити прибирання не турбуючись, що вода проллється на рукави... Для виходу з режиму сну потрібно подати інші три короткі помахи перед сенсором, з паузою між ними не більше двох секунд. Кожен помах підтверджується модулем акустично двома біпами. Все модуль вийшов у нормальний режим. Режими та функції модуля: Звичайний автоматичний режим подачі води, Режим "Намилювання", Режим "Автовідключення", Режим "Sleep".

Кілька слів про решту деталей, які потрібно переробити. Насос для мила використовується типу водяний для акваріума або від декоративних фонтанчиків, будь-який (з потужністю підняття води на висоту 1,8 М). Сам змішувач теж потребує "тюнінгу". На малюнку блок схеми намальований термостатичний змішувач, що настроюється, він не обов'язковий, достатньо виставити бажану температуру води на водонагрівачі, і на кран подається тільки тепла вода.
Якщо щось не ясно запитуйте...

У галереї нижче можна переглянути фотозвіти з переробки змішувача.

 

Технічні характеристики модуля:
Живлення: 12-15V
Управління: Мікроконтролерне
Пам'ять: Енергонезалежна (FLASH)
Порція мила регульована: ТАК (у прошивці)
Звукознімач: П'єзодинамічна головка

Червоний світлодіод: Виявлення рук
Вихід 1: На електроклапан
Вихід 2: На насос
Габаритні розміри, ДхШхВ, мм: 50х40х23

Код товару: SUD

 

Комплектація: Інфрачервоний сенсор, підключений на шлейфі (довжина кабелю 50см), модуль, інструкція.