Модуль природної рекуперації тепла та прохолоди з навколишнього середовища.
Артикул: MPR

⇐ ГОЛОВНЕ МЕНЮ ⇒

Модуль природної рекуперації тепла та прохолоди з навколишнього середовища.
За допомогою даного модуля можна автоматизувати та абсолютно безкоштовно черпати природні ресурси у вигляді тепла та прохолоди з навколишнього середовища. Для створення цього модуля мене підштовхнуло спостереження за температурами в кімнаті та за вікном, дуже часто за вікном у весняний – осінній період температура повітря перевищувала температуру в кімнаті на багато градусів, і чесно кажучи на вулиці було тепліше ніж у будинку, але через товсті та утеплені стіни тепло з вулиці в будинок практично не надходить (цей процес проходить дуже повільно), а у будинку на жаль треба продовжувати опалювати приміщення, і оплачувати дорого за кожний градус тепла. Адже можливо ці дорогоцінні градуси черпати прямо з вулиці безкоштовно! Почав експериментувати, вимикав опалення і відкривав вікно на провітрювання, а на кухні включав витяжку, результат приємно здивував, температура в кімнаті навіть поповзла вгору, але якщо різниці в температура на вулиці перевищувала тільки на 1-2 градуси ту що в будинку - то ефекту не спостерігалося, адже у весняний - осінній період погода дуже мінлива і означає, що в ручному режимі постійно спостерігати за температурами і керувати витяжкою, закривати кватирку в потрібний момент просто не реально. Така ж ситуація і влітку в спекотний період (тільки повернена на 180 градусів), стіни за цілий день встигають нагрітися так що це тепло вистачає ще на кілька днів без сонця, з небом накритими хмарами, і все одно відчути задуху попередніх днів, але ж за вікном температура нижче, ніж у кімнаті. І навіть у спекотний і сонячний день вранці температура на вулиці набагато нижча ніж у будинку, бери і черпай прохолоду задарма, такий собі природний кондиціонер. Ось для цього і створювався такий пристрій, щоб автоматизувати та втягувати з вулиці повітря потрібної температури, щоб підтримувати комфортні умови у будинку. Для втягування в будинок тепле або холодне повітря треба у віконну кватирку або в стіні встановити звичайний вентиляційний вентилятор, до нього додамо і підключимо електронний модуль, а два датчики контролю температур встановимо один у кімнаті, а інший на вулиці. Один із варіантів встановлення пристрою показаний на малюнку.
Опис роботи модуля. Після першого включення модуля треба провести калібрування датчиків температури з нижніми даними температури в прошивці. На калібрування датчиків немає обмеження за часом. Калібрування можна зробити двома способами:
Перший метод. Фактична калібрування, найточніша. До подачі живлення на модуль натискаємо і утримуємо кнопку на модулі (кнопка знаходиться біля мікроконтролера), подаємо живлення. Після подачі живлення почнуть моргати по черзі три рази обидва світлодіоди з частотою 0,5 секунд. Беремо склянку з водою та гріємо або охолоджуємо воду до температури +14 градусів (перевіряємо звичайним або електронним градусником). Після цього беремо тоненьку поліетиленову плівку і накриваємо обидва датчики (плівка потрібна для того, щоб не потрапила вода на дроти), опускаємо в підготовлену воду. Чекаємо близько 20 секунд. Якщо світлодіоди не світяться, значить треба проводити калібрування. За допомогою змінного резистора R1 робимо калібрування датчика "ДІМ", маленькою викруткою прокручуємо повільно за годинниковою або проти годинникової стрілки поки не почне світиться червоний світлодіод (не моргати, а постійно світиться), як тільки світиться калібрування для цього датчика можна вважати закінченим. Також зробимо і з другим датчиком "ВУЛИЦЯ", тільки калібрування вже зробимо за допомогою змінного резистора R2, а світлодіод що повинен засвітитися це синій. Якщо обидва світлодіоди засвітилися - то калібрування закінчено. Щоб вийти з режиму калібрування, перезавантажте пристрій. Калібрування робиться лише один раз, і надалі ця процедура не потрібна!
Другий спосіб. Калібрування по Datasheet датчиків температури. Тобто дивимося який опір має датчик за температури +14 градусів (за паспортом 15,5К - 15,6К). Беремо резистор з таким опором та підключаємо на місце датчика температури. До подачі живлення на модуль натискаємо і утримуємо кнопку на модулі, подаємо живлення. Після подачі живлення почнуть моргати по черзі три рази обидва світлодіоди з частотою 0,5 секунд. Якщо світлодіоди не світяться, значить треба проводити калібрування. За допомогою змінного резистора R1 робимо калібрування датчика "ДІМ", маленькою викруткою прокручуємо повільно за годинниковою або проти годинникової стрілки поки не почне світиться червоний світлодіод (не моргати, а постійно світиться), як тільки світиться калібрування для цього датчика можна вважати закінченим. Також зробимо і з другим датчиком "ВУЛИЦЯ", тільки калібрування вже зробимо за допомогою змінного резистора R2, а світлодіод що повинен засвітитися це синій. Якщо обидва світлодіоди засвітилися - то калібрування закінчено. Щоб вийти з режиму калібрування, перезавантажте пристрій.

Datasheet датчиків температури можу скинути на пошту кому треба. А також модуль можу постачати вже відкалібрований, я описав саму процедуру на випадок якщо Ви хочете зробити свої коригування у налаштуваннях, адже якщо зробити калібрування допустимо не як я задумав при +14 градусів, а при +15 градусів, то всі температурні дані прошивки зміщуються на один градус! Або опустяться на один градус, якщо відкалібрувати при +13С.
Модуль у роботі. Після встановлення, підключення датчиків та подачі живлення модуль відразу входить у робочий режим. Зчитуються дані з датчиків температури, якщо дані знаходиться в межах двох температурних режимах включається вентилятор, що втягує. У режимі очікування опитування датчиків відбувається з частотою в сотні разів на секунду, а після спрацьовування один раз на 30 секунд. А тепер про режими роботи:
Перший режим. Прохолодно у будинку – тепло на вулиці. Якщо температура в будинку знаходиться в діапазоні від +14 до +23 градуси, а температура на вулиці знаходиться в межах від +16 до +30 градусів, а також вулична температура вище, ніж у будинку як мінімум на 2 градуси, включається вентилятор на втягування теплого повітря , і залишиться увімкненим до тих пір, поки один з цих трьох параметрів не вийде за свої межі.
Другий режим. Спекотно в будинку – прохолодно на вулиці. Якщо температура в будинку знаходиться в діапазоні від +23 до +30 градусів, а температура на вулиці знаходиться в межах від +14 до +22 градусів, а також вулична температура нижча ніж у будинку як мінімум на 2 градуси, включається вентилятор на втягування прохолодного повітря , і залишиться увімкненим до тих пір, поки один з цих трьох параметрів не вийде за свої межі.
Коли спрацьовує один із цих режимів, включається відповідний світлодіод для кожного режиму: Коли втягується тепле повітря - включається червоний світлодіод. Коли втягується холодне повітря - включається синій світлодіод.
Технічні характеристики:
Живлення: 12V DC
Режимів: 2
Пам'ять: Енергонезалежна
Управління: Автоматичне
Можливість регулювань: Є
Кількість термодатчиків: 2 (Будинок, Вулиця)
Діаметр термодатчика: 3 мм
Максимальний струм, що комутується: 10A
Габаритні розміри, ДхШхВ, мм: 40х40х20

Артикул: MPR

 

Комплектація: Зібраний модуль, два термодатчики з довжиною кабелю 1 метр "Вулиця", 50см "Дім", інструкція.